Sobotnie spotkania Klubu Małego Czytelnika zawsze wywołują uśmiech na twarzach bibliotekarzy i ładują pozytywną energią :) Dlaczego? Odpowiedź jest prosta – dzieci kochające książki to miód na nasze biblioteczne serca… A do tego sympatyczni rodzice, którzy tych małych czytelników do nas przyprowadzają – DZIĘKUJEMY WAM :) Pamiętajmy: Dziecko, które czyta książki, będzie dorosłym, który myśli – zatem: nieustannie zachęcamy do czytania!

A wracając do Klubu… Pierwsze styczniowe zajęcia (13.01) zostały poświęcone babciom i dziadkom, dla których dzieci wykonały piękne kwiatki. Ale najpierw oczywiście książka! – pani Kasia przeczytała wzruszającą i ciepłą opowieść o pielęgnowaniu wspomnień i przekazywaniu rodzinnych tradycji, a także o pięknej relacji babci i wnuczki: Z pamiętnika babci (Ellen Delange i Ilaria Zanellato). Nietypową atrakcją dla dzieci, ale też dla rodziców (a może zwłaszcza dla nich?), były pamiętniki z dawnych lat będące własnością pani Kasi, która podzieliła się z nami ich fragmentami :) oraz zachęcała do prowadzenia takich zeszytów wspomnień. Ponadto klubowicze wzięli udział w zabawie: co można robić z babcią/dziadkiem?

Spotkanie Klubu w dniu 27 stycznia odbyło się pod przewrotnym tytułem Karnawał u dentysty :) Dzieci wysłuchały opowiadania o znanym w naszej Bibliotece Tupciu Chrupciu, który tym razem udał się do… dentysty. Sprowokowało to rzecz jasna rozmowy na temat dbania o zęby. Pani Kasia zaprezentowała nawet zdjęcie swojego uzębienia! Uczestnicy zajęć z chęcią wzięli udział w zabawie (co jest dobre dla naszych ząbków, a co złe) oraz eksperymencie z użyciem mydła, wody i pieprzu (możemy zaobserwować jak pieprz – bakterie i wirusy – ucieka). W części plastycznej – z uwagi na trwający karnawał – klubowicze przygotowali maski, ale nietypowe… Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji :)

Spotkanie 13.01.2024 r.

Spotkanie 27.012024 r.

niedziela, 4 lut 2024 o 11:41. Kategorie: Klub Małego Czytelnika. Komentowanie i pingowanie zabronione.