paź

Burza w Klubie Małego Czytelnika ;)

Autor: dyrektor   Kategorie: Klub Małego Czytelnika

Nasi mali uczestnicy Klubu Małego Czytelnika poznali dziś Karolinkę – bohaterkę książki Burza w słoiku (z serii Świat emocji), która baaardzo zezłościła się na swojego brata, bo pozrzucał z regału na ziemię jej książki. Po chwili dziewczynka odkrywa jednak, że potrafi kontrolować swoją złość, a to za sprawą… słoika spokoju.

I takie właśnie magiczne słoiki, które wyciszają złe emocje, wykonały w części plastycznej naszych zajęć wszystkie dzieci (oraz niektórzy rodzice – bo kto powiedział, że dorośli nie mogą korzystać z tego wartościowego wynalazku? ;) )

W nawiązaniu do tytułu ww. książeczki, klubowicze mieli również okazję zaznajomić się z tematem burzy. Rozmawialiśmy m.in. o tym, jak należy się zachować w przypadku wystąpienia tego zjawiska atmosferycznego.

A żeby było jeszcze bardziej interesująco – zaprosiliśmy gościa specjalnego, którym był pan Sławomir Krause, pasjonat z Dębogórza. Jego kolekcja niezwykle kolorowych instrumentów z różnych stron świata znajduje się aktualnie w bibliotecznych gablotach i cieszy oko odwiedzających (będzie czynna do 3 listopada włącznie – zapraszamy!). Jaki związek mają instrumenty z dzisiejszym spotkaniem? Otóż pan Sławek przy użyciu dwóch z nich (kija deszczowego oraz tuby burzowej – spring drum) wywołał w Bibliotece – ku uciesze dzieci i rodziców – burzę z deszczem :) A przy okazji zademonstrował kilka innych dźwięków – wszyscy słuchali jak zaczarowani. Dziękujemy serdecznie!

Najbliższe zajęcia odbędą się 18 listopada br. Jesteście ciekawi co tym razem wymyśli nasza niezastąpiona Kasia Radomska (opiekunka KMC)? ;) Do zobaczenia!

Fotorelacja z zajęć:

sobota, 28 paź 2023 o 20:17. Kategorie: Klub Małego Czytelnika. Komentowanie i pingowanie zabronione.