lis

Miłe wrażenia po „Spotkaniu z przyrodą”

Autor: dyrektor   Kategorie: Wydarzenia, Wystawy

Za oknem coraz bardziej ponuro. Krople deszczu częściej niż zwykle kreślą swoje ścieżki wzdłuż chłodnych szyb… Czy widok kolorowych kwiatów i tętniących zielenią drzew opuścił nas na długie jesienne i zimowe miesiące? Absolutnie nie ;)?! Możecie przekonać się o tym odwiedzając galerię w Bibliotece.

Po raz piąty na jej ścianach zawisły olejne prace pani Czesławy Kaczmarczyk. Kto uważnie śledzi nasze relacje, z całą pewnością doskonale zna tę malarkę. Tym razem pani Czesia postanowiła zabrać nas na Spotkanie z przyrodą. Taki bowiem nosi tytuł wystawa, którą otworzyliśmy w czwartek 9 listopada.
Przyglądając się zaprezentowanym w Bibliotece pracom trudno nie odnieść wrażenia, że Autorka ewidentnie ma sentyment do nadmorskich okolic ;) Spośród 52 obrazów o tematyce przyrodniczej dokładnie połowa prezentuje morze w różnych ujęciach. A nad wszystkim czuwa Anioł Stróż ;)

To jednak nie wszystkie atrakcje. W przeciwieństwie do wielu osób chodzących z głową w chmurach, pani Czesia uważnie patrzy pod nogi. ;) A tam kryje się wiele skarbów natury. Dzięki temu wnętrze bibliotecznych gablot wypełniły korzenie drzew o niepowtarzalnych kształtach. To efekt wspólnych z Mężem spacerów po dębogórskich lasach.

Ale szaaa… Nie zdradzimy więcej szczegółów. W naszej galerii osobiście możecie poczuć serce przyrody bijące z obrazów pani Czesi :)

Wystawa będzie otwarta do 6 grudnia br. Jest więc dość czasu, aby nas odwiedzić. Serdecznie zapraszamy!

Fotorelacja z wernisażu:

piątek, 10 lis 2023 o 15:18. Kategorie: Wydarzenia, Wystawy. Komentowanie i pingowanie zabronione.