logo bilbioteka
31
paź
2019

Klub Miłośników Gier Planszowych

   Autor: dyrektor   Kategorie: Klub Miłośników Gier Planszowych

Gra Niepodległa 1

Nie macie jeszcze planów na najbliższe wtorkowe popołudnie (5 listopada br.)? A może chcecie spędzić czas w  fajnej atmosferze? Jeśli tak, to zapraszamy do Biblioteki na wspólne granie w planszówki (i nie tylko).

Startujemy o 17:00. Ograniczeń wiekowych brak  :)

Do zobaczenia! 

Korzystając z okazji informujemy, że dzięki gdańskiemu Oddziałowi Instytutu Pamięci Narodowej możemy Wam zaproponować nową grę Niepodległa, której dwa egzemplarze Instytut sprezentował naszej Bibliotece. 

Niepodległa to edukacyjna gra planszowa Instytutu Pamięci Narodowej na 100-lecie odrodzenia Polski. Gra poprzez zabawę ukazuje wydarzenia, które doprowadziły do odzyskania przez Polskę niepodległości. Mechanika gry ma charakter kooperacyjny i jest oparta na kościach i kartach. Gra ma dwa warianty: podstawowy (30 min) i zaawansowany (90 min) i jest przeznaczona dla 2 do 4 graczy w wieku od 12 lat.

Akcja gry obejmuje wydarzenia z lat 1910–1920, z naciskiem na okres od wybuchu I wojny światowej do odzyskania niepodległości w 1918 r. Plansza przedstawia obszar przyszłej Polski. Gracze podejmują działania właściwe bohaterom czasów walk o niepodległość: starają się szerzyć idee niepodległościowe, zabiegać o narodową zgodę oraz umacniać pozycję Polski na świecie. Jeżeli spełnią określone warunki, Polska odzyska niepodległość w wielkim finale 1918 r.

Jednak mimo odzyskania suwerenności Polska może przestać istnieć, jeśli graczom nie uda się stawić czoła decydującym wyzwaniom – konferencji pokojowej w Paryżu, pracy nad utworzeniem nowej administracji państwowej, a także walce o granice, powstaniom w Wielkopolsce i na Śląsku oraz wojnie polsko-bolszewickiej. (źródło: https://pamiec.pl/pa/edukacja/materialy-edukacyjne-i/gry/niepodlegla/20395,Niepodlegla-planszowa-gra-100-lecia.html)

czwartek, 31 paź 2019 o 14:28. Kategorie: Klub Miłośników Gier Planszowych. Komentowanie i pingowanie zabronione.
Strona wykonana przez - Nautil log
Szablon: InfoCreek.com
Udostępnij