logo bilbioteka
22
paź
2020

COVianki – zapraszamy do zabawy!

   Autor: dyrektor   Kategorie: Warsztaty plastyczne dla dzieci, Wystawy

Wianki4Dsc 0147 Copy

W „tłustych” czasach, gdy drzwi naszej Biblioteki niemal nie zamykały się z powodu kolejnych wernisaży, dwie oszklone gabloty stojące przy wejściu traktowaliśmy jako miejsce, w którym uzupełnialiśmy drobiazgami główne kolekcje. COVID spowodował jednak, że ta niewielka powierzchnia wystawowa stała się zasadniczym miejscem prezentacji dzieł zaprzyjaźnionych Twórców. Bo przecież Oni cały czas materializują swój talent!

Co więcej, swoim zamiłowaniem chcieliby dzielić się z innymi. Dobrze więc, że możemy chociaż w małym stopniu tym pragnieniom dać upust. Stąd m.in. aktualnie na wystawie możecie podziwiać prace Ewy Narloch-Kerszka. Jednak jej wspaniałe anioły z końcem tygodnia ponownie nas opuszczają… Na szczęście życie nie znosi próżni, podobnie jak nasza „powierzchnia ekspozycyjna”. Co więcej, kolejna Artystka zapragnęła włączyć chętne osoby do współpracy przy tworzeniu kolejnej wystawy.
 
Dagmara Wełnicka przez ostatnie dwa lata prowadziła świetne, kreatywne zajęcia dla dzieciaczków pt. Potrafię tworzyć, czyli jak dzięki książce możemy bawić się sztuką i rozwijać wyobraźnię. Inspirowała i podpowiadała jak z prostych elementów wykonać cieszące oczy wspaniałe, małe dzieła. To także sztuka! Wspólnie mieliśmy wielką nadzieję, że te spotkania w Bibliotece będziemy kontynuować w dotychczasowej formie. Jak widać, niestety, życie ma inne plany… Ale pomysłowości Dagmary można być pewnym…
 
Od kilku dni w Bibliotece swoistą „kwarantannę” przechodzi 10 brzozowych wianków (w dobie pandemii to takie COVianki;)). Dagmara przygotowała je dla osób, które chciałyby wziąć udział w „COVIDowych”, zdalnych warsztatach rękodzieła. Wianki, które wykonała i udekorowała osobiście będzie można podziwiać w jednej z gablot od wtorku 27 października.
 
Natomiast drugą z nich przygotowujemy dla Was, Drodzy Czytelnicy! Każdy, kto czuje się na siłach może odebrać jeden z owych 10 wianków i inspirując się pracami Dagmary, lub puszczając wodze własnej fantazji stworzyć z niego własne dzieło sztuki. Swoją pracę będzie można zaprezentować w tej drugiej gablocie (bardzo chętnie podamy, kto jest twórcą każdej z prac).
 
Jesteście zainteresowani? Próbkę tego, co może stać się waszym udziałem prezentujemy na poniższych zdjęciach.
Serdecznie zapraszamy do wspólnej zabawy. Pamiętajcie, ilość wianków jest ograniczona!
 
 

czwartek, 22 paź 2020 o 13:31. Kategorie: Warsztaty plastyczne dla dzieci, Wystawy. Komentowanie i pingowanie zabronione.
Strona wykonana przez - Nautil log
Szablon: InfoCreek.com
Udostępnij