logo bilbioteka
22
cze
2021

Kolorowe kokonki

   Autor: dyrektor   Kategorie: Wystawy

Czytelnicy odwiedzający naszą Bibliotekę od kilku dni witają się z nami słowami: Jejku jakie to śliczne. Nie chodzi jednak o barwne okładki najnowszych książek, lecz o chusty wykonane przez jedną z naszych Czytelniczek.

Joanna Kryger, której działem są znane nam doskonale wspaniałe haftowane obrazy o tematyce historycznej (gościły w Bibliotece już dwukrotnie), tym razem chwyciła za szydełko.

Obecnie realizowana pasja to nie ucieczka od haftu, a tylko drobna przerwa w stawianiu igłą krzyżyków. Czasami oczy też potrzebują urlopu :) Joasia zaprezentowała dziesięć chust wykonanych wg różnych wzorów o zdecydowanie egzotycznych nazwach, jak: Dziadumiła, Nie-mech, Skrócona Sislove, Sweety Soul i Wafelek.

Skąd czerpie inspirację do swoich prac? Jak sama twierdzi internet to prawdziwa kopalnia innych, równie zakręconych miłośniczek rękodzieła. Panie tworzą własne wzory i wymieniają się nimi w celach testowych (takim wzorem sprawdzonych przez Joasię jest np. wspomniana Dziadumiła). Przekuwają, a właściwie zaplatają szydełkiem włóczkę z tytułowych kolorowych kokonków do postaci małych dzieł sztuki. Włóczka w kokonkach jest specjalnie barwiona tak, aby w efekcie chusta zyskała intrygujący gradient kolorów.

Sami zresztą oceńcie… Wystawę będzie można podziwiać do 16 lipca br. Serdecznie zapraszamy! Tym bardziej, że od początku czerwca można swobodnie (w reżimie sanitarnym) poruszać się w pomieszczeniu Biblioteki i nacieszyć oczy widokiem kolorowych chust.

wtorek, 22 cze 2021 o 12:57. Kategorie: Wystawy. Komentowanie i pingowanie zabronione.
Strona wykonana przez - Nautil log
Szablon: InfoCreek.com
Udostępnij