logo bilbioteka
20
sie
2021

„Książka na weekend”

   Autor: dyrektor   Kategorie: Inne

W ramach cyklu książka na weekend tym razem Ania Paturej poleca książkę zatytułowaną, uwaga! Klub śpiewających rzeźników, autorstwa Louise Erdrich:

Mimo niezbyt zachęcającego tytułu i okładki treść powieści jest warta tego, aby po nią sięgnąć i poświęcić jej swój czas. Z tyłu książki czytamy: „Klub śpiewających rzeźników to liryczna i okrutna zarazem opowieść o ludzkich zmaganiach z własną naturą. Luise Erdrich stworzyła świat pełen niezapomnianych postaci, świat, w którym rzeźnicy śpiewają jak anioły.”

Wszystko się zgadza… A zaczyna się tak: główny bohater, Fidelis Waldvogel, tuż po powrocie z frontu pierwszej wojny światowej żeni się z oczekującą dziecka narzeczoną zmarłego przyjaciela. Wkrótce z walizką pełną kiełbasek i kompletem noży rzeźnickich (Fidelis to z dziada pradziada mistrz rzeźnicki) wyjeżdża do Ameryki i z czasem ściąga do siebie rodzinę. Tam otwiera firmę rzeźnicką i zakłada klub śpiewaczy. Wkrótce poznaje Delphin Watzke, akrobatkę, która zaprzyjaźnia się z żoną Fidelisa, Ewą. Odtąd Delphin pozostanie już częścią ich życia…

Jest to opowieść o niej i o nim, ale nie ma w niej westchnień i wzruszeń cechujących klasyczny romans. Za to jest coś innego… Sprawdźcie sami.

Zapraszamy do kosakowskiej Książnicy, która mimo małego metrażu i niezbyt okazałego ilościowo księgozbioru ma w swoich zasobach mnóstwo interesujących książek. I nie zawsze muszą to być nowości – ta polecana przez Anię została wydana w 2003 r. a nadal jest świetna:)

piątek, 20 sie 2021 o 12:44. Kategorie: Inne. Komentowanie i pingowanie zabronione.
Strona wykonana przez - Nautil log
Szablon: InfoCreek.com
Udostępnij