logo bilbioteka
22
paź
2021

„Książka na weekend” :)

   Autor: dyrektor   Kategorie: Inne

W dzisiejszej odsłonie naszego piątkowego cyklu książka na weekend Ania Paturej zachęca do przeczytania Jaśminowej sagi Anny Sakowicz:
 
Z całego serca polecam Wam tę trzytomową powieść, która opisuje losy (na przestrzeni przeszło stu lat) rodziny Jaśmińskich, gdańskich introligatorów mieszkających we Wrzeszczu.
Historia rozgrywa się na tle epokowych wydarzeń, w jednym miejscu, choć w trzech różnych rzeczywistościach: w Ganzig, Wolnym Mieście Gdańsku i w Gdańsku.
 

Dzieje Jaśmińskich to – jak na sagę przystało – porywająca opowieść o marzeniach, rodzinnych tajemnicach, o miłości i śmierci. Jednakże jej wyjątkowość – moim zdaniem – polega na tym, że akcja toczy się w niezwykłym wielokulturowym mieście, gdzie obok siebie żyją Polacy, Niemcy, Żydzi (spośród których wielu uważa się po prostu za gdańszczan).
 
Wszystkie trzy części są nie tylko dobrze napisane, dzięki czemu świetnie się je czyta, ale są też niesamowitą lekcją historii (z dużą dbałością o szczegóły). A kto mnie zna, ten wie, że uwielbiam książki z wątkami historycznymi. Tutaj dodatkowym atutem jest motyw introligatorni oraz miłość, czułość z jaką jej właściciele traktują książki – miód na moje serce:) 
 
Każdego dnia na rynku wydawniczym pojawia się mnóstwo nowych pozycji i coraz trudniej znaleźć te wartościowe. „Jaśminową sagę” z pewnością można zaliczyć do prawdziwych perełek. Ja jestem oczarowana…
 
Czujecie się zachęceni? Zapraszamy do naszej Biblioteki. Dziś pracujemy do 17:00, a jutro (sobota) możecie nas odwiedzić w godz. 9:00-13:00. Do zobaczenia!

piątek, 22 paź 2021 o 13:50. Kategorie: Inne. Komentowanie i pingowanie zabronione.
Strona wykonana przez - Nautil log
Szablon: InfoCreek.com
Udostępnij