logo bilbioteka
12
lis
2021

„Książka na weekend” :)

   Autor: dyrektor   Kategorie: Inne

Tym razem w ramach cyklu książka na weekend Ania Paturej proponuje Państwu lekturę z tzw. półki ze starociami (nowości rozchodzą się jak ciepłe bułeczki, a przecież wśród starszych wydań jest mnóstwo czytelniczych perełek):

 
Wybrałam na dziś książkę „Przemiana”, autorstwa amerykańskiej pisarki Jodi Picoult. Jest to powieść o zbrodni, karze, odkupieniu, przebaczeniu, o wierze i religii.
 
June traci męża w wypadku samochodowym. Po jakimś czasie ponownie wychodzi za mąż. Pewnego dnia do ich domu trafia Shay Bourne, który oferuje usługi ciesielskie. Kilka miesięcy później Shay dopuszcza się podwójnego morderstwa – zabija męża June (będącej wówczas w ciąży) oraz Elizabeth, jej córkę z pierwszego małżeństwa. Ława przysięgłych, na której zasiada Michael – późniejszy przewodnik duchowy Shay’a – skazuje go na karę śmierci. 11 lat później zostaje wyznaczony termin egzekucji. Skazany postanawia odkupić swoje winy i oddać serce śmiertelnie chorej Claire (siostrze Elizabeth). Ale to nie jest takie proste…

 
„Przemiana” to powieść o dużym ładunku emocjonalnym. Wzrusza i chwyta za serce. Zmusza do myślenia. Pokazuje, że czasem coś, co wydaje nam się oczywiste, często bywa jedynie pozorem i w związku z tym zanim kogoś ocenimy powinniśmy się dobrze zastanowić…
 
Powieść Jodi Picoult to jedna z tych książek, od których trudno się oderwać. Z uwagi na to, że porusza wiele ważnych kwestii, chociażby kontrowersyjną sprawę zasadności kary śmierci, z pewnością jest to również książka pobudzająca do dyskusji.
 
Na naszych bibliotecznych regałach znajdują się również inne tytuły Judi Picoult, m.in. „Dziewiętnaści minut”, „Drugie spojrzenie”, „Jak z obrazka”, „Karuzela uczuć”, „Linia życia”, „Świadectwo prawdy” – wszystkie warte przeczytania:) 
 
Serdecznie zachęcam do lektury!
 
Zapraszamy do naszej Biblioteki! – tutaj każdy znajdzie coś dla siebie :)

piątek, 12 lis 2021 o 15:06. Kategorie: Inne. Komentowanie i pingowanie zabronione.
Strona wykonana przez - Nautil log
Szablon: InfoCreek.com
Udostępnij