Fot.mkrauze 15 Copy

Kto odwiedził Bibliotekę późnym popołudniem w poniedziałek 13 lutego ujrzał rzecz niespotykaną do tej pory. Po raz pierwszy nie prezentowaliśmy rzeźb, obrazów czy artystycznych fotografii lecz coś z reguły ukrytego w czeluściach rodzinnych albumów – ślubne fotografie.

Takich emocji, związanych z otwarciem wystawy, jak wczoraj nigdy jeszcze w tym miejscu nie doświadczyliśmy. Każdy z Gości mógł bowiem na ślubnych portretach odnaleźć siebie, swoich Rodziców, Dziadków, a nawet Pradziadków. Siła przekazu tych rodzinnych skarbów była tak wielka, że głos otwierającej wystawę Dyrektorki Ani Paturej zupełnie zniknął wśród entuzjastycznych komentarzy Gości :) To Oni, poprzez swoje fotografie, byli Bohaterami wieczoru…Dodatkowo atmosferę wieczoru umilił nam swą grą nasz niezastąpiony Karol Dettlaff, za co raz jeszcze serdecznie dziękujemy.

Wystawę zatytułowaliśmy Oddaję Ci swoje serce, co wydaje się zrozumiałe. Przygotowując ją sami ofiarowaliśmy swoje – włożyliśmy w nią bowiem całe swoje serca. Te przepiękne dawne pamiątki będzie można podziwiać do 9 marca br. Koniecznie musicie je obejrzeć. Serdecznie zapraszamy.

Fotorelacja (większość zdjęć wykonał Marcin Krauze – dziękujemy)

wtorek, 14 lut 2023 o 13:47. Kategorie: Wydarzenia, Wystawy. Komentowanie i pingowanie zabronione.