logo bilbioteka

wernisaż 026 (Kopiowanie)Nie zawiodła pogoda, nie zawiedli artyści – nic dziwnego, że nie zawiodła również atmosfera. W dniach 13-19 września br. odbył się Plener Malarsko-Rzeźbiarski Gmina Kosakowo Pędzlem i Dłutem Malowana. Warto odnotować, że ten drugi,  „rzeźbiarski” człon w nazwie naszych gminnych plenerów pojawił się po raz pierwszy: połączenie malarstwa i rzeźby w czasie jednego wydarzenia okazało się notabene strzałem w dziesiątkę. 12 malarzy oraz 5 rzeźbiarzy gościliśmy w Osadzie Wędrowca w Mechelinkach; jednym z uczestników był malarz z Ukrainy (Alexander Bobryshev), dzięki czemu Plener uzyskał status międzynarodowego. Tematykę prac zdominowały motywy regionalne.

Artyści podzielili się swoją wiedzą i umiejętnościami również z najmłodszymi: w sobotnie przedpołudnie 19 września odbyły się bowiem specjalne warsztaty malarskie dla dzieci wyróżnionych w Konkursie Gmina Kosakowo pędzlem malowana. Z kolei po południu miał miejsce Wernisaż poplenerowy, na którym zaprezentowano dzieła powstałe w czasie Pleneru oraz prace dzieci.

Na wystawę prac zapraszamy od 1 do 31 października br. do budynku kosakowskiej Biblioteki.

ARTYŚCI

Malarze: Alexander Bobryshev, Barbara Wojtanowska, Bronisław Melzer, Brygida Śniatecka, Ewa Buczyńska, Joanna Kowalska, Maciej Grzelak, Mieczysław Bednarski, Roman Graszkiewicz, Urszula Zimorska, Zbigniew Śmiechowski, Zdzisław Karbowiak.

Rzeźbiarze: Edward Jastrzębski, Józef Semmerling, Kazimierz Kostka, Marek Zagórski, Mieczysław Woźniak.

Organizatorzy: Biblioteka Publiczna Gminy Kosakowo im. Augustyna Necla i Referat Kultury, Sportu, Turystyki i Rekreacji Urzędu Gminy Kosakowo. Plener odbył się pod patronatem honorowym Wójta Gminy Kosakowo.

Organizatorzy Pleneru pragną złożyć podziękowania wszystkim artystom oraz osobom zaangażowanym w przygotowanie imprezy; szczególne podziękowania kierują w stronę pana Zdzisława Karbowiaka – komisarza artystycznego Pleneru.

ZDJĘCIA Z WERNISAŻU (dwie strony; fot. Malwina Miklaszewicz) 

ZDJĘCIA Z PLENERU (fot. Maciej Grzelak) 

ZDJĘCIA Z WARSZTATÓW MALARSKICH DLA DZIECI (fot. Maciej Grzelak)

wtorek, 22 wrz 2015 o 11:27. Kategorie: Galeria, Wydarzenia. Możesz jedynie użyć trackbacka.
Strona wykonana przez - Nautil log
Szablon: InfoCreek.com
Udostępnij