logo bilbioteka
22
wrz
2020

Rajd Pieszy „Śladami Gryfa Pomorskiego”

   Autor: dyrektor   Kategorie: Wydarzenia

Rajd Pieszy śladami Gryfa Pomorskiego 1 724x1024

Zapewne wiecie, że jednym z głównych zadań każdej biblioteki jest propagowanie czytelnictwa w każdej postaci. My również zachęcamy do czytania, zwłaszcza gdy łączy się ono z aktywnym spędzaniem czasu. Tym razem nadarza się ku temu świetna okazja. Kosakowskie Centrum Kultury, pomysłodawca Rajdu Pieszego Śladami Gryfa Pomorskiego, zaprosiło nas do współpracy w realizacji tego przedsięwzięcia. W związku z tym, dla uczestników rajdu przygotowaliśmy quiz poświęcony historii tajnej organizacji wojskowej.

Aby przygotować się do udziału w tym mini konkursie wystarczy zapoznać się z treścią opracowania dostępnego na stronie internetowej Instytutu Pamięci Narodowej Oddział w Gdańsku pod adresem:

https://ipn.gov.pl/pl/edukacja-1/wystawy/13804,Tajna-Organizacja-Wojskowa-Gryf-Pomorski.html?fbclid=IwAR3UnnqBJ7GCJeg2dKWUGLvTGiorqYqbDg3seKBKQ9xSVeSABBR3GuHWfKo

Są to obrazy paneli wystawy pt: Tajna Organizacja Wojskowa „Gryf Pomorski” przygotowanej przez gdański Oddział IPN oraz Muzeum Stuthof.

Każdy, kto przeczyta zawarte na tych panelach informacje, z całą pewnością zapewni sobie szansę na zwycięstwo w rywalizacji. Najciekawszy jest jednak fakt, że zarówno pytania jak i odpowiedzi będą padały w miejscach bezpośrednio związanych z historią Gryfa Pomorskiego znajdujących się na terenie gminy Kosakowo.

Więcej informacji o rajdzie pod linkiem: https://biblioteka.kosakowo.eu/rajd-pieszy-sladami-gryfa-pomorskiego/

Do zobaczenia już w najbliższą sobotę o godz. 11:00 przy domu Kaszubskim w Dębogórzu! 

 

wtorek, 22 wrz 2020 o 13:44. Kategorie: Wydarzenia. Komentowanie i pingowanie zabronione.
Strona wykonana przez - Nautil log
Szablon: InfoCreek.com
Udostępnij