Noc Bibliotek 2020 Baner

W sobotę, 10 października, zamierzamy po raz piąty spotkać się w doborowym gronie w ramach ogólnopolskiej akcji „Noc Bibliotek”. Chociaż to szósta edycja tego atrakcyjnego programu, dla naszej Biblioteki tak naprawdę to już siódma okazja na wspólne nocne spędzenie czasu wśród książek. Skomplikowane? Mamy nadzieję, że ta niemal humorystyczna numeracja będzie stanowiła zapowiedź dobrego humoru podczas spotkania. :)

Tegoroczna „Noc Bibliotek” odbywa się pod hasłem: Klimat na czytanie (mamy szczerą nadzieję, że ani paskudny COVID ani zła pogoda nie zepsują nam tego klimatu…)

Klimat na czytanie, czyli:

– dobry czas na czytanie w czasie ograniczonych możliwości udziału w innych formach kultury i życia społecznego, najbardziej dostępna, przyjazna forma udziału w kulturze, a zarazem szansa na znalezienie w lekturze wsparcia, wytchnienia, pasji, rozrywki;

– wypożyczanie i dzielenie się zasobami – książkami, wiedzą, umiejętnościami w przyjaznej przestrzeni wspólnej, jaką jest nasza biblioteka, jako sposób na dbanie o dobrostan ludzi i planety oraz ochronę klimatu.

„Noc Bibliotek” to wielkie święto bibliotek i czytania – ogólnopolska akcja w niekonwencjonalny sposób zachęcająca do korzystania z zasobów bibliotek jako najbardziej otwartych i dostępnych instytucji kultury z ofertą dla osób w każdym wieku, miejsc wspólnych, łączących ludzi, lokalnych centrów żywej kultury i edukacji.

Nasz zegar na sobotni wieczór ma ustawione dwa przedziały czasowe:

16.00-18.00 – w tym czasie proponujemy najmłodszym m.in. udział w zabawie ruchowej z czytelniczą zagadką w tle oraz filmowe wspominki z poprzednich edycji „Nocy Bibliotek”;

18.00-… młodzież i dorosłych (w porządku – starszą młodzież :) ) zaangażujemy w literackiej grze terenowej, którą wzorem ubiegłych lat przygotowują nasi niezrównani Przyjaciele Biblioteki: Dagmara i Paweł Wełniccy.

Noc Bibliotek 2020 Plakat Mały

Chociaż ze względu na reżimy sanitarne jesteśmy zmuszeni ograniczyć liczbę uczestników, mamy nadzieję, że z przyjemnością odwiedzicie naszą Książnicę.

Na wydarzenie obowiązują zapisy (telefonicznie: 725 245 65, 58 735 46 56 bądź mailowo: biblioteka@kosakowo.pl).

poniedziałek, 28 wrz 2020 o 14:20. Kategorie: Wydarzenia. Komentowanie i pingowanie zabronione.