gru

WIECZÓR ŚWIĄTECZNY

Autor: dyrektor   Kategorie: Galeria, Wydarzenia

wieczor_4811Tradycyjnie na krótko przed Świętami w Domu Kultury w Pierwoszynie odbywa się Wieczór Świąteczny, który jest wspaniałą okazją do odetchnięcia od gorączki świątecznych przygotowań, a także do wzbudzenia głębszych refleksji. Każdy, kto kto we wtorek 15 grudnia br. spodziewał się standardowego rozpoczęcia imprezy, musiał się bardzo zdziwić – oczywiście tylko pozytywnie, bowiem otworzył ją krótkometrażowy film z Wyspy surykatek – wyróżniony w kategorii Najlepszego Filmu Krótkometrażowego 2015 r. Gminy Kosakowo oraz wzbogacony o świąteczne akcenty. Dalszą część Wieczoru wypełnił koncert zespołu Kosakowianie, rozstrzygnięcie XII Konkursu Szopek Bożonarodzeniowych, które przedstawiła przewodnicząca Jury Anna Padée-Kruszczak (skład Jury tworzyli również artyści-malarze: Małgorzata Balcerowska oraz Zdzisław Karbowiak), prezentacja działalności Koła Kreatywnego oraz wręczenie wyróżnień dla najbardziej aktywnych uczestników zajęć przez Ewę Narloch-Kerszkę, opiekunkę Koła.

Nagrody i wyróżnienia w XII Konkursie Szopek Bożonarodzeniowych:

I    Rodzina Państwa Radomskich

II   Rodzina Państwa Wica

III Rodzina Państwa Wełnickich

Wyróżnienia: Rodzina Państwa Stanek-Pacholczyk oraz rodzina Państwa Wichert

Ponadto, podobnie jak w latach ubiegłych wszystkie Rodziny otrzymały upominki za trud pracy włożony w wykonanie szopek.
Zwycięzcom gratulujemy a Wszystkim dziękujemy za udział w Konkursie i zapraszamy za rok!

Szopki można oglądać do 22 grudnia 2015 r. w budynku Biblioteki.

Tegoroczny Wieczór odbył się pod hasłem Wdzięczności – środowiska twórcze miały okazję do podziękowań dla wszystkich tych, którzy wspierają młodych artystów. Podziękowania otrzymali: Wójt Gminy Kosakowo, Anna Paturej, Zespół Kosakowianie, Janusz Frąckowiak, Ewelina Paszke, Anna Piotrowska-Mastalerz, Anna Jamróz, Dominika Grymajło, Ewa Narloch-Kerszka, Paweł Narloch, Kosakowo TV, Jacek Tomaszewski, Leszek Chojnicki, Mariusz Sieraczkiewicz oraz pracownicy Referatu ds. Kultury, Sportu, Turystyki i Rekreacji Urzędu Gminy.

Ale najważniejszą część Wieczoru wypełniły nagrody i wyróżnienia artystyczne. Poniżej przedstawiamy pełną listę wyróżnionych w Gminie Kosakowo w 2015 r.:

• Najlepsze Zdjęcia do Filmu – Magdalena Mazur za zdjęcia do filmu Zakochany Detu
  • Najlepszy Film Krótkometrażowy – Adam Schröder za film do spektaklu Wyspa surykatek
  • Najlepszy Aktor Filmowy – Paweł Flatau
  • Najlepszy Film Pełnometrażowy – Lidia Mikulska i Kamil Romanowski za film Zakochany Detu
  • Teatralne Debiuty Roku – Maria Mikulska i Natalia Płonka
  • Najlepsza Rola Drugoplanowa Kobieca – Natalia Tylor
  • Najlepsza Rola Drugoplanowa Męska – Szymon Kierszka
  • Wyróżnienia za całokształt działań kulturalnych – Adam Szczuko

Lista nagród:

• Najlepsza Aktorka Ról Komediowych – Katarzyna Pietrzak
  • Najlepszy Aktor Ról Komediowych – Aleksander Wons, Wiktor Gabor
  • Najlepsza Aktorka Ról Dramatycznych – Patrycja Gajzler
  • Najlepszy Aktor Ról Dramatycznych – Kamil Romanowski, Jakub Weber
  • Aktorka Roku 2015 – Sandra Makowska, Lidia Mikulska
  • Aktor Roku 2015 – Paweł Flatau, Krzysztof Stromski

Najaktywniejszym członkom Teatru Prezes Stowarzyszenia Na Rzecz Dzieci Artystycznie Uzdolnionych Jerzy Włudzik wręczył nagrody finansowe. Otrzymali je: Lidia Mikulska, Paweł Flatau, Krzysztof Stromski, Jakub Weber, Kamil Romanowski, Adam Szczuko, Aleksander Wons, Wiktor Gabor.

Specjalne podziękowania oraz statuetkę dla „Najlepszego Reżysera oraz Mozarta XXI w.” od naszego Teatru Młodzieżowego otrzymał opiekun grupy.

Wieczór poprowadził Karol Dettlaff.

Organizatorzy: Wójt Gminy Kosakowo oraz Biblioteka Publiczna Gminy Kosakowo.

Zdjęcia (Adam Schröder):

czwartek, 17 gru 2015 o 11:44. Kategorie: Galeria, Wydarzenia. Możesz jedynie użyć trackbacka.