logo bilbioteka
15
lis
2020

Zadanie dla „SensoRaczków” – jak zrobić frotaż z liści?

   Autor: dyrektor   Kategorie: SensoRaczki

Sensoraczki Robia Frotaz Z Lisci 1

Oto kolejne zadanie-zabawa przygotowana przez panią Kasię Kubacką-Dziadak:

Przyjrzyjmy się z bliska jesiennym liściom i wykonajmy frotaż  (frotaż to efektowna technika plastyczna polegająca na odrysowaniu liści). Możemy w tym celu użyć kredek, pasteli, kredy lub węgla. Proponujemy nakleić liście (mogą być wysuszone, ale nie jest to konieczność) na gazetę lub kartkę. Następnie kładziemy na liście kolejną kartkę i działamy!

Zabawę tę można zaproponować dzieciom w wieku od 3 lat; jest odpowiednia także dla młodzieży czy dorosłych.;)

Podczas wykonywania zadania możemy zaobserwować jak u naszego dziecka wygląda czucie ciała – czy potrafi dostosować siłę z jaką odrysowuje liście? Wykonywanie frotażu uczy cierpliwości, wycisza, dostarcza bodźców wzrokowych i zapachowych.

W zależności od wieku dziecka możemy włączyć naukę rozpoznawania liści i drzew, z których pochodzą. Oprócz faktury liści można poszukać wokół innych ciekawych przedmiotów do odrysowywania i pobawić się w odgadywanie, skąd pochodzi odrysowana faktura.

Dzieci poniżej 3 lat w większości użyją zbyt dużego nacisku i efekt nie zostanie osiągnięty. Ale dla nich (i tych starszych również!) proponujemy stworzenie liściastych przyjaciół – wystarczą oczka do przyklejania lub takie „samorobne” wycięte z papieru.

Bawcie się dobrze!

niedziela, 15 lis 2020 o 10:11. Kategorie: SensoRaczki. Komentowanie i pingowanie zabronione.
Strona wykonana przez - Nautil log
Szablon: InfoCreek.com
Udostępnij