lip

Młodzi ludzie lubią książki – również w czasie wakacji

Dsc 0158 Copy

Był sobie wilk, który pożerał książki: małe, grube, bajki, słowniki…. Tak zaczyna się opowieść O wilku, który nie lubił czytać, z którą w czwartek 23 lipca, zapoznały się dzieci uczestniczące w cyklicznych zajęciach „Świetlicy podwórkowej”.

Zgodnie z obietnicą, pracownicy Biblioteki po raz kolejny zabrali je w magiczny świat pisanego słowa. O ile bajkowy wilk pożerał książki, bo ich nie lubił, dzieci wręcz z wypiekami na twarzy wysłuchały opowieści. Ponownie więc okazało się, że lato to również dobry czas na spotkanie z ciekawą lekturą. Nasze biblioteczne serca radują się tym bardziej, że pasją czytania mogłyśmy podzielić się z bardzo młodymi ludźmi. :)

Po wysłuchaniu opowieści, biegając rozruszaliśmy stawy kolanowe. I tu znów niezawodny okazał się berek… Na zakończenie spotkania uruchomiłyśmy kreatywność uczestników zajęć. Tym razem, każdy z nich, przy pomocy nożyczek, taśmy klejącej i farb wykonał piękną, kolorową rybę. Zabawa okazała się przednia. :)

Po raz kolejny miałyśmy poczucie, że dzieci dobrze czują się w kontakcie z Biblioteką i jej pracownikami. To dla nas wspaniała nagroda… :D

Przypomnijmy, że było to nasze drugie (i nie ostatnie) spotkanie z młodzieżą z gminy Kosakowo uczestniczącą w zajęciach pt. „Świetlica podwórkowa” zorganizowanych przez Gminną Komisję Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kosakowie.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć:

środa, 29 lip 2020 o 09:57. Kategorie: Wydarzenia. Komentowanie i pingowanie zabronione.