Ogólnopolska akcja Noc Bibliotek 4 czerwca 2016

NB_LOGO_2016Miło nam poinformować, że Kosakowska Biblioteka włącza się do ogólnopolskiej wieczorno-nocnej akcji Noc Bibliotek – akcji promującej czytelnictwo i biblioteki jako najbardziej dostępne instytucje kultury. Z tej okazji przygotowaliśmy szereg zajęć i zabaw – z książką w tle oczywiście! Zachęcamy do udziału!

Plan wydarzeń podczas Nocy Bibliotek 4 czerwca 2016

18:00 – 20:00 – Zdejmowanie klątwy rzuconej na zaczarowany świat bajek (propozycje zabaw dla najmłodszych);
od 20:00 – 1:00 (a może i dłużej?) Poszukiwanie zaginionych książek, quiz dotyczący klasyki literatury, gry planszowe oraz wiele innych gier integracyjnych dla młodzieży (przedział wiekowy 15-99 lat).

Namawiamy do przebrania się za znane i lubiane postaci z książek.

Tegoroczne hasło akcji to Wolno czytać! Wolno, bo czytanie powinno być naszym wyborem. Nas, wolnych ludzi, którzy czytają, co chcą, co lubią, co im się podoba, co ich porusza, co im się przyda, co ich wzbogaca. Wolno, bo dobra literatura uświadamia nam naszą wolność jako ludzi i nasze prawo wyboru sposobu życia, wartości i obecności w życiu publicznym. Wolno także dosłownie – uważnie, smakując słowa i zdania, namyślając się nad sensem tego, co czytamy, bez pośpiechu, w którym normalnie konsumujemy teksty i dni naszego życia.

ZAPRASZAMY!

piątek, 20 maj 2016 o 11:59. Kategorie: Wydarzenia. Możesz jedynie użyć trackbacka.