lis

Październikowe spotkania Klubu Małego Czytelnika

Autor: dyrektor   Kategorie: Klub Małego Czytelnika

klub malego czytelnika logo2015 kopiowanie

W tym roku październik był niezwykle ważnym miesiącem dla naszej biblioteki, ponieważ hucznie świętowaliśmy 70-lecie jej istnienia. Nie inaczej było na pierwszym październikowym spotkaniu Klubu Małego Czytelnika, który odbył się 13.10.2018 r.

Pani Dyrektor na początku zajęć przybliżyła Najmłodszym historię biblioteki. Dzieci mogły zapoznać się również z pamiątkowymi zdjęciami z archiwum. Na najświeższych fotografiach niektórzy nawet mogli odnaleźć siebie!:) Radości było co niemiara!:)

Książka, którą czytaliśmy wspólnie, miała tematykę iście urodzinową (bo jakże inaczej mogło być!). Przyjęcie urodzinowe Franklina Paulette Bourgeois wywołało wiele emocji u naszych najmłodszych Czytelników. Rozważaliśmy mocno, co tak naprawdę najważniejsze jest na takich uroczystościach – kosztowna impreza z mnóstwem atrakcji, czy obecność najbliższych przyjaciół i wspólne spędzenie czasu. Dzieci opowiedziały nam przy okazji o swoich niezwykłych urodzinach, gdzie bawili się np. w poszukiwaczy skarbów, czy przebierali w postaci z bajek.

Po pogadance zasiedliśmy do stolików, by wykonać kolorowe i wesołe czapeczki urodzinowe. Zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia, może na 80-tej rocznicy istnienia biblioteki odnajdziemy siebie na pamiątkowych fotografiach?;)

Później przyszedł czas na zabawę i pląsy na dywanie. Nasz ulubiony taniec z chustą uświetniła zabawa z bibliotecznym misiem:) Na koniec były jeszcze jubileuszowe krówki, bo co to by były za urodziny bez łakoci?;)

Zdjęcia z zajęć:

Na drugim październikowym spotkaniu, które odbyło się w sobotnie przedpołudnie 27.10.2018 dzieci wysłuchały opowiadania pt. Hektor autorstwa Steva Barnes. Jest to historia o hipopotamie innym niż wszystkie w stadzie z uwagi na to, że ma paski jak zebra. Następnie dyskutowaliśmy o odmienności wśród ludzi, akceptacji i przyjaźni.

Po rozmowie bawiliśmy się w podróż do Afryki, podczas której przedzierając się przez dżunglę spotykaliśmy różne dzikie zwierzęta, a na koniec dotarliśmy do wioski tubylców i zaśpiewaliśmy im piosenkę na przywitanie. Po „powrocie” do biblioteki dzieci przy użyciu farb i papierowych talerzyków stworzyły lwy i zebry.

Zdjęcia z zajęć:

DZIĘKUJEMY ZA WSPÓLNĄ ZABAWĘ :)

poniedziałek, 12 lis 2018 o 16:54. Kategorie: Klub Małego Czytelnika. Komentowanie i pingowanie zabronione.