cze

Wernisaż i „Wystawa jednego obrazu” Joanny Kryger

Autor: bibliotekarz   Kategorie: Wydarzenia

DSC_0152 (Kopiowanie)

W czwartek  01 czerwca 2017 r. odbył się uroczysty wernisaż, który zainaugurował pierwszą w historii naszej biblioteki „Wystawę jednego obrazu” autorstwa Joanny Kryger. Pani Asia – przyjaciółka naszej biblioteki, trzy lata temu, podczas swego poprzedniego wernisażu złożyła pewną obietnicę i … słowa dotrzymała! Przedmiotem ów obietnicy była zapowiedź stworzenia wyjątkowego obrazu, który zgodnie z zapewnieniem powstał i stał się bohaterem czwartkowego wernisażu.

Dzieło przedstawia fragment „Bitwy pod Grunwaldem” i jest wykonane metodą haftu krzyżykowego, która wymagała od Pani Asi ogromnych pokładów cierpliwości. Ciężka praca opłaciła się, gdyż dzięki niej goście mieli niepowtarzalną okazję podziwiać to wyjątkowe i niezwykle oryginalne dzieło. Zachwytom nie było końca, a wernisaż dodatkowo uświetnił wykład Pana Zygmunta Miszewskiego, który udzielił odpowiedzi na pytania, kto jest kim na obrazie i podzielił się wieloma ciekawostkami na temat samej bitwy. Dzięki wspaniałej atmosferze wernisażu i dbałości o wyjątkową oprawę, wieczór ten zapewne na długo pozostanie w pamięci wszystkich jego uczestników.

Obraz będzie gościł w murach naszej książnicy do 4 lipca włącznie. ZAPRASZAMY!

Zdjęcia z wernisażu:

wtorek, 6 cze 2017 o 16:37. Kategorie: Wydarzenia. Komentowanie i pingowanie zabronione.