mar

Wspaniała wiadomość!

Autor: dyrektor   Kategorie: Inne

Mając na uwadze zachowanie i wyeksponowanie cennych pamiątek historii lokalnej oświaty, pani Anna Szymborska, Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolny w Mostach, zdecydowała o przekazaniu do naszych zbiorów niezmiernie interesujących archiwaliów!

Są to materiały pochodzące ze szkół podstawowych w Mostach, Pierwoszynie i Rewie: trzy szkolne kroniki oraz dwa zbiory dokumentów działalności bieżącej (z lat 1945-1975).
Prawdziwą perłą wśród nich jest najstarsza z trzech kronik, założona w Mostach w 1873 roku! (niewiele szkół może poszczycić się takimi pamiątkami).

Dzięki temu, że aż 380 kart opisujących różne aspekty historii lokalnego szkolnictwa trafiło do Biblioteki, znacznie łatwiej będzie z nich można korzystać w celach badawczych, naukowych i popularyzatorskich.

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy za wzbogacenie historycznych zbiorów Biblioteki. Z całą pewnością zrobimy z tej dokumentacji właściwy użytek :)

czwartek, 14 mar 2024 o 13:19. Kategorie: Inne. Komentowanie i pingowanie zabronione.