kwi

Wycieczka do Muzeum II Wojny Światowej

Wycieczka Kopiowanie

16 kwietnia 2019 r. czterdziestoosobowa grupa kosakowskich seniorów wzięła udział w wycieczce do Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. Tam, w towarzystwie przewodników, zwiedziła oryginalną – zwłaszcza pod względem zastosowanych rozwiązań wystawienniczych – wystawę główną, którą tworzą trzy bloki narracyjne: „Droga do wojny”, „Groza wojny” oraz „Długi cień wojny”. Ta niezwykła ekspozycja liczy ok. 2 tys. eksponatów oraz ok. 240 stanowisk multimedialnych (m.in. archiwalne fotografie i filmy, relacje świadków czy interaktywne mapy),  dzięki którym odbyli swoistą podróż w czasie.

Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali upominki od Muzeum II Wojny Światowej, które wręczył Rzecznik Prasowy Muzeum.

Wyjazd odbył się w ramach obchodów 80. rocznicy wybuchu II Wojny i był bezpłatny dla zwiedzających.

Organizatorzy: Radny Michał Przysiecki (pomysłodawca i kierownik wycieczki), Biblioteka Publiczna Gminy Kosakowo i Przewodniczący Rady Gminy Kosakowo Andrzej Śliwiński.

piątek, 19 kwi 2019 o 11:56. Kategorie: Wydarzenia. Komentowanie i pingowanie zabronione.