12 marca przypada 25. rocznica wstąpienia Polski do Sojuszu Północnoatlantyckiego. To ważna data rozpatrywana przede wszystkim kontekście zapewnienia bezpieczeństwa naszego Kraju na arenie międzynarodowej. Jako że jest to sojusz transatlantycki, niebagatelną rolę w przypadku niemal każdego państwa członkowskiego odgrywa Marynarka Wojenna (tylko 5 z 32 państw sygnatariuszy nie posiada dostępu do morza).

Wystawa pt. Emblematy na czapki oficerów Marynarki Wojennej państw NATO prezentuje 26 haftowanych emblematów (czyli niemal wszystkich jego morskich państw) pochodzących z kolekcji Edwarda Golisa, właściciela Pracowni Haftu Mundurowego.

Dzięki uprzejmości właściciela tego zbioru my również dołączyliśmy do grona instytucji świętujących obchody ćwierćwiecza obecności Polski w tym sojuszu. Wystawa będzie otwarta do 19 marca 2024 r.

poniedziałek, 11 mar 2024 o 15:24. Kategorie: Wystawy. Komentowanie i pingowanie zabronione.