7 mar 2024- archiwa

mar

„Być kobietą… Kobiety o kobietach”.

Autor: dyrektor   Kategorie: Wystawy

Taki tytuł nosi nowa wystawa prac malarskich goszcząca w naszej bibliotecznej galerii. Autorki prac – Jolanta Kitowska i Maria Sulkowska – należą do Pasjonat Stowarzyszenie Artystów z Rumi, którego Członków uważamy za swoich artystycznych Przyjaciół. Chociaż często prezentują swoje prace w kosakowskiej Bibliotece, wystawa o takiej tematyce zagościła tutaj jednak po raz pierwszy.

Te kilkanaście płócien, fantastycznie zaaranżowanych przy pomocy pędzli i farb, w nietuzinkowy sposób ukazuje jak kobiecość widzą same kobiety. Smaku dodaje wyrafinowana technika realizacji prac. Tym, co rzuca się w oczy, jest niezwykle sugestywne operowanie światłem…

A właściwie, dlaczego zdradzamy szczegóły? Przekonajcie się sami. Drzwi Biblioteki są otwarte dla wszystkich. Wystawa będzie czynna do 9 kwietnia. Zapraszamy serdecznie!