21 mar 2024- archiwa

mar

Dzień poezji

Autor: dyrektor   Kategorie: Inne

Dziś na całym świecie obchodzony jest Dzień Poezji.

A może by tak umilić sobie to czwartkowe popołudnie i wziąć do ręki tomik poezji? Przeczytać swój ulubiony wiersz?
Spróbujcie Państwo – serdecznie Was do tego zachęcamy:)!
mar

„Zakochana w porcelanie”

Autor: dyrektor   Kategorie: Wystawy

Tak delikatnej i kruchej wystawy, jak prezentowana obecnie, bardzo dawno nie było w Bibliotece. Pani Elżbieta Ciechan zgodziła się zaprezentować część (dodajmy – znikomą część) swojej ogromnej porcelanowej kolekcji, na którą składają się nie tylko filiżanki i inne elementy zastawy stołowej, ale także wazony oraz figurki.

Gdy kilkanaście lat temu Pani Ela zakupiła swoją pierwszą filiżankę, nie zdawała sobie sprawy, że właśnie przepadła. Stała się bywalczynią targów staroci. Tak właśnie zrodziła się Jej miłość do poznawania historii zaklętej w porcelanowych skarbach, która odcisnęła piętno również na trasach wycieczek. Wiele ze swoich wojaży (również zagranicznych) Pani Ela planuje bowiem z myślą o odwiedzeniu miejsc, w których mogłaby powiększyć swoją kolekcję (artefakty przyjechały m.in. z Holandii, Anglii oraz Niemiec). Czytaj dalej »