9 mar 2024- archiwa

mar

Klub Małego Czytelnika

Autor: dyrektor   Kategorie: Klub Małego Czytelnika

Dzieci, które uczęszczają do kosakowskiej Biblioteki na sobotnie cykliczne zajęcia w ramach Klubu Małego Czytelnika z pewnością nie mogą narzekać na nudę :) Nasza Kasia Radomska nie ustaje w wymyślaniu coraz ciekawszych scenariuszy spotkań.

Pierwsze lutowe zajęcia – w nawiązaniu do święta zakochanych – zostały poświęcone tematowi miłości, a podstawą warsztatów była piękna książka pt. Alberta szuka miłości. Poza obowiązkową rozmową na temat treści opowiadania był też czas na zabawę – dzieci szukały myszek (podobnych do tytułowej bohaterki) ukrytych w pięknym drewnianym domku (który notabene podarował nam Czytelnik Tomasz – raz jeszcze dziękujemy!). Zaś w części plastycznej klubowicze wykonali miłosne prace przy użyciu farb. Dodatkową atrakcją był konkurs dla rodziców (z nagrodami!) – należało oszacować ile cukrowych serduszek zmieściło się w słoiczku. Czytaj dalej »